Стиль лофт – одна з найпоширеніших сучасних концепцій життя. Багато відкритого простору, світла та ідеальне поєднання старого та нового характеризують індустріальний стиль обстановки. Тут ви достеменно дізнаєтеся, що таке стиль лофт, що його визначає і як можна обставити в цьому стилі свої чотири стіни. І звичайно ж, ви знайдете багато картинок для натхнення.
Стиль лофт: що це таке і звідки він узявся?
Поняття стилю лофт походить від так званих лофт-офісів або лофтів. Термін «лофт» походить від англійської мови і означає щось на зразок мансарди чи мансарди. Створення цієї живої концепції можна зарахувати до 1940-х років. У той час порожні заводські та промислові будинки у великих містах, таких як Нью-Йорк і Лондон, почали переобладнати під квартири.
Приміщення були повністю перебудовані, але більш-менш зберегли початкову планування. Раз у раз де-не-де ставили тонкі стіни, щоб хоча б тимчасово розділити величезні приміщення. Більшість часу план поверху просто приймався. В результаті вийшли великі відкриті кімнати з високими стелями, які займали цілий поверх.
Початкові лофти були простими квартирами, які в основному пропонували багато місця і були недорогими. Ця концепція особливо приваблювала художників та фрілансерів. У лофті вони мали змогу легко поєднувати професійне та особисте життя на великій території за невеликі гроші. Найвідомішим прикладом цього був Енді Ворхол, який у 1960-х роках облаштував свій будинок та студію у нью-йоркському лофті.
Навіть сьогодні промислові будівлі, як і раніше, переобладнуються в мансарди. Однак, зараз це супроводжується масштабними ремонтними роботами, внаслідок чого з'являються дорогі квартири, які можуть собі дозволити лише деякі люди.
Що визначає стиль лофт?
Він характеризується великим простором для вільного розвитку та нетрадиційним способом життя. Типові офіси-лофти зазвичай займають площу близько 100 м і більше. Стиль лофт також характеризується використанням натуральних матеріалів, таких як метал, бетон, цегла та дерево, і тому залишається вірним архітектурі старих промислових будівель.
Високі стелі
У високих стелях горища можна дізнатися старі фабричні цехи: багато місця потрібно для верстатів та зберігання сировини та товарів. Тому типова квартира-лофт має стелі заввишки метр, які іноді розділені підвісною стелею. Більшість часу в такій галереї ви знайдете спальну зону.
Мінуси таких надзвичайно високих стель: Квартира швидко стає схожою на великий холодний зал. Облаштувати лофт з комфортом не так просто. Також є неприємна реверберація. Однак, ви можете протидіяти обом за допомогою правильного налаштування.
Концепція відкритий простір
Житлові приміщення максимально відкриті є серцем лофт-офісу. Ранні лофти часто складалися лише з однієї кімнати, розділеної лише ванною та туалетом. Але зараз існують варіанти, в яких принаймні частина лофта відокремлена і повністю відкрита тільки велика зона для приготування їжі, вітальня і їдальня.
Багато світла
Для лофта також характерні залиті світлом приміщення. Це завдяки, з одного боку, продуманій концепції освітлення, а з іншого – великій кількості вікон, а часто й цілим віконним фасадам. Вам доведеться самостійно забезпечити добре освітлення, особливо на тих ділянках, де немає денного світла. І звичайно ж, яскравості має бути достатньо ввечері, коли у квартиру вже не проникає світло зовні. Найкращий спосіб досягти цього – використовувати кілька різних джерел світла – в ідеалі поєднання прямого та непрямого освітлення!