При покупці матраца слід враховувати кілька факторів. Це одна з найважливіших покупок для вашого здоров'я. Адже третину життя ви проводите на матраці. Рівень твердості – одна з найважливіших характеристик, яку слід враховувати, перш ніж купувати односпальний матрац. Твердість вашого матраца відіграє важливу роль у вашому сні, вашому здоров'ї та благополуччі. Правильний рівень жорсткості сприяє вирівнюванню хребта, не створюючи неприємних точок тиску. Надто м'який або занадто жорсткий матрац може призвести до напруги, болю в спині та інших проблем.
-
Що означає твердість односпального матраца?
Жорсткість - це показник, який показує, наскільки м'яким або жорстким на дотик є матрац. Але рівні жорсткості матраців не стандартизовані і можуть відрізнятися від виробника до виробника. Таким чином, показник жорсткості матраца є лише приблизним орієнтиром.
Чи буде матрац на дотик жорстким або м'яким, залежить від таких факторів, як матеріал та конструкція. Існує безліч різних способів виготовлення матраців. Зазвичай матеріали включають пружинні сердечники, холодну піну, в'язку піну, гелеву піну або латекс. Товстіші матраци, виготовлені з приємних матеріалів, надають матрацу відчуття більшої м'якості. Системи більш тонких шарів і менш деформованих матеріалів надають матрацу більш тверду поверхню.
Крім твердості матраців, звісно, існують інші чинники, такі як довговічність і контроль температури, які впливають на комфорт сну.
-
Який ступінь жорсткості буває у односпальних матраців?
Матраци різного ступеня жорсткості зазвичай позначаються буквою H. H1 означає дуже м'який, H2 – м'який, H3 – середній, H4 – жорсткий та H5 – дуже жорсткий. У деяких випадках літера H, що позначає твердість, замінюється літерою F, що означає твердість. Найбільш поширеними рівнями жорсткості матраців є H2 та H3.
-
Яка різниця у жорсткості матраца?
Як мовилося раніше, показники твердості не стандартизовані. Деякі виробники розрізняють лише два різні ступені твердості, інші вибирають моделі з п'ятьма різними ступенями твердості. Характеристики жорсткості двох різних виробників не обов'язково означають однакову жорсткість матраца. Може виявитися, що матрац Н1 виробника А твердіший за матрац Н2 виробника Б. Навіть твердість одного і того ж виробника не дає достовірної можливості для порівняння. Можливо, пружинний матрац з твердістю H2 твердіший, ніж латексний з твердістю H2.
-
Переваги та недоліки м'яких матраців
Більшість суспільства вважає більш м'які матраци зручнішими. М'які матраци характеризуються насамперед полегшенням точки тиску. Ті, хто спить на боці, можуть ідеально занурюватися, щоб зменшити тиск на плечі та таз. Це стає проблематичним, коли підтримки хребту не вистачає через брак сил. М'який матрац неоптимальний, особливо для людей з більшою масою тіла, які сплять на животі чи спині. М'які матраци часто зношуються швидше, ніж жорсткіші. Це відбувається особливо якщо матрац занадто м'який для ваги тіла людини. Це може призвести до провисання або постійного охолодження.
-
Висновок
Правильний вибір жорсткості матраца важливий для спокійного сну та приємного відчуття під час лежання. Оптимальний рівень жорсткості підтримує ваш хребет і в той же час знімає напругу в точках, тому ви не відчуваєте біль або дискомфорт, коли прокидаєтеся вранці. Оскільки жорсткість матраца не стандартизована, вам слід використовувати рівні жорсткості лише як приблизний орієнтир. Головне – це підібрати матрац відповідно до ваших потреб!